Vakfıkebir MYO’da “Girişimcilik Günleri 2020” tamamlandı.

10 Mart 2020 Salı

           Trabzon Üniversitesi Vakfıkebir MYO Konferans Salonu'nda, 02-03-04 Mart 2020 tarihleri arasında toplam dört oturum halinde gerçekleşen “Girişimcilik Günleri 2020” etkinliğine Vakfıkebir MYO akademik, idari personeller ile öğrencilerin yanı sıra çevre meslek yüksekokulu öğrencileri de yoğun ilgi gösterdi.

           Girişimcilik günlerinin ilk oturumunda, KOSGEB Trabzon Müdürlüğü yetkilisi Uzman Kürşat Mazlum tarafından KOSGEB’in tanıtımı başta olmak üzere, KOSGEB tarafından girişimcilere yönelik sağlanan finansman destekleri ile ilgili bilgi verdi. Girişimcilik günlerinin ikinci oturumunda, Crakers Pizza yetkilisi İsrafil Gençoğlu tarafından öğrencilere, girişimcilik ile ilgili temel bilgiler verildikten sonra "Franchise nedir? Nasıl bir süreç izlenmelidir?" konusu ele alındı.  Üçüncü oturumda ise, 
Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Aydın Gelleci ve TAKA gazetesi yazarı Tuncay Hacıfettahoğlu basın alanındaki tecrübelerini öğrencilere aktardı. Son olarak, Girişimcilik günlerinin dördüncü oturumunda, CEMSAN yönetim kurulu üyesi Cemil Albayrak ve Büyükliman Postası Gazetesi imtiyaz sahibi ve Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Ahmet Kamburoğlu girişimcilik alanındaki tecrübelerini öğrencilere anlattılar.