Mustafa TURUPÇU anma Satranç Turnuvası Tamamlandı

08 Kasım 2019 Cuma

VAKFIKEBİR MESLEK YÜKSEKOKULU’NDA ANLAMLI ETKİNLİK
MUSTAFA TURUPÇU ANMA SATRANÇ TURNUVASI TAMAMLANDI
 
Trabzon Üniversitesi Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu, Türkiye Satranç Federasyonu ve Vakfıkebir Belediyesi tarafından 06 Kasım 2019 tarihinde, Vakfıkebir Gençlik Merkezi Merhum Müdürü; Mustafa Turupçu anısına Satranç turnuvası düzenlendi. Turnuva meslek yüksek okulundan beş farklı programdan toplam yirmi sekiz öğrencinin katılımıyla Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu’nda gerçekleştirildi.

Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu akademik binada düzenlenen turnuva; katılımcıların bilgilendirilmesinin ardından saat 10.00’da Yüksekokul Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Soner Demirtaş ve Müdür Yardımcısı Öğr. Gör Tolga Ergün tarafından başlatılmış ve 45’er dakikalık beş turla maçlar tamamlanmıştır. Kıyasıya çekişmenin yaşandığı maçlar neticesinde, birinciliği Muhasebe ve Vergi Uygulamaları 2. Sınıf öğrencisi Abdullah Talha Abukan, ikinciliği Muhasebe ve Vergi Uygulamaları 1. Sınıf öğrencisi Teksen Samet Alan, üçüncülüğü ise Maliye Programı 1. Sınıf öğrencisi Ali Çepni göğüsledi.

Turnuva sonrası yüksekokul konferans salonunda yapılan ödül töreni; Yüksekokul müdürü Dr. Öğr. Üyesi Soner Demirtaş, Vakfıkebir Milli Eğitim Müdürü Samim Aksoy, Vakfıkebir Gençlik Merkezi müdürü Yunus Ali Civil, Türkiye Satranç Federasyonu Trabzon İl temsilcisi Abdülkadir Haliloğlu, ilçe temsilcisi Ömer Haliloğlu, yüksekokulumuz akademik ve idari personel ile öğrencilerimizin yoğun katılımıyla yapıldı.

Ödül töreninde konuşan yüksekokul müdürü Dr. Öğr. Üyesi Soner Demirtaş; “Analitik düşünme, planlı hareket etme, odaklanma, analiz, öngürü ve zamanı verimli kullanmayı deneysel anlamda öğreten bu tür organizasyonları geleneksel hale getirerek hem merhum Mustafa Turupçu’nun ideallerini gerçekleştirmeyi hem de bu tür başarılı ve örnek organizasyonlarla da yüksekokul, ilçemiz ve şehrimizle birlikte önemli değerlerimize sahip çıkmayı amaçlamaktayız” ifadelerine yer verdi. Ayrıca bu turnuva fikrini ortaya koyan ve organizasyonun her aşamasında büyük emek ifa eden Yüksekokul Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Tolga Ergün ve Türkiye Satranç Federasyonu Trabzon yetkililerine teşekkür etti. Yüksekokul müdürü tarafından, yüksekokulun öncülük yaptığı bu turnuvanın her yıl merhum Mustafa TURUPÇU adına düzenlenerek gelenek haline getirilmesi konusundaki amaç defaatle vurgulandı.

Konuşmaların ardından turnuva birincisine ödülü; Vakfıkebir gençlik merkezi müdürü sayın Yunus Ali Civil, ikincilik ödülünü; Yüksekokul müdürü Sayın Dr. Öğr. Üyesi Soner Demirtaş, üçüncülük ödülü ise Vakfıkebir Milli Eğitim Müdürü Sayın Samim Aksoy tarafından takdim edildi. Ayrıca turnuvada derece gösteren 4. 5. ve 6.’lık ödüllerini Türkiye Satranç federasyonu Trabzon il temsilcisi Sayın Abdülkadir Haliloğlu ile Vakfıkebir ilçe temsilcisi Sayın Ömer Haliloğlu’nca verildi. Turnuvaya katılım gösteren tüm öğrencilere Yüksekokul Müdür Yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi Çiğdem Karış ve Öğr. Gör. Tolga Ergün ile yüksekokul akademik personeli Öğr. Gör. Güliz Çoşkunaslan tarafından katılım belgesi verilerek, ödül töreni sonrasında yapılan fotoğraf çekimi ile 1. Mustafa Turupçu Satranç Turnuvası programı sona erdi