2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Dönemi Yarıyıl İçi Çalışmalar (Vize) Programı Yayımlanmıştır.

19 Nisan 2021 Pazartesi

-UYGULAMA ESASLARI-
  1. Yarıyıl içi çalışmalar 8. Haftaya kadar işlenen (8. Hafta dahil) konuları kapsamakta olup, bu çalışmalar E-DERS sistemine 24.04.2021-02.05.2021 tarihlerine tekabül eden 9. Hafta Yarıyıl İçi Çalışması olarak “YARIYIL İÇİ ÇALIŞMA”,  “YARIYIL İÇİ ÇALIŞMA VİZE” altında Dersin Sorumlusu tarafından öğrencilere duyurulacaktır.
  2. Yarıyıl İçi Çalışmaların SON TESLİM TARİHİ İLGİLİ DERS SORUMLUSU TARAFINDAN BELİRLENECEK OLUP , öğrenciler hazırlamış oldukları çalışmalarını E-DERS sisteminde 9. HAFTA SINAV YÜKLEME SEKMESİNE yüklemek zorundadır. Yarıyıl İçi Çalışmalar YALNIZCA E-DERS üzerinden yüklenmelidir. Sınav Süresi dışında herhangi bir yöntemle (Posta, E-Posta, Faks vb.)  gönderilen çalışmalar dikkate alınmayacak ve öğrencilerin Yarıyıl İçi Çalışma Notu (VİZE) 0 (Sıfır) olarak değerlendirilecektir. Trabzon Üniversitesi’nin 22.02.2021 tarih ve 35 Sayılı Senato kararı 2. Madde 2.3 bendi gereğince Yarıyıl İçi Çalışmanın (VİZE) yıl sonu başarı notuna katkısı %25, Yarıyıl Sonu (FİNAL) sınavının katkısı ise %75’tir.
  3. Yarıyıl İçi Çalışmalar dersin sorumlusu öğretim elemanı tarafından ilgili tarihlerde sisteme yüklenecek ve sürecin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için E-DERS sistemi üzerinden öğrencilerin yaşayabileceği olası sorunları ortadan kaldırmaya çalışacaklardır.
  4. Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi II ile Türk Dili II dersi için sadece yarıyıl sonu (final) sınavı yapılacak olup, sınavın türü test olacaktır (Madde 2.5).
Tüm Bölümlerin/Programların 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Dönemi Yarıyıl İçi Çalışmalar (Vize) Programına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!..
 
TÜM ÖĞRENCİLERİMİZE ARA SINAVLARDA BAŞARILAR DİLERİZ..