Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu

Yüksekokul Müdürümüzün MesajıSevgili Öğrenciler,
 
2005 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi bünyesinde eğitim-öğretime başlayan yüksekokulumuz, 2018 yılında yeni kurulan Trabzon Üniversitesi’ne bağlanmıştır. Yüksekokulumuz bünyesinde Maliye, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Bankacılık ve Sigortacılık, İşletme Yönetimi ile Halkla İlişkiler ve Tanıtım programları yer almaktadır. Yüksekokulumuz kuruluşundan bugüne kadar güçlü ve dinamik akademik yapısı ile bölgenin önde gelen okullarından biri olmuştur. Yüksekokulumuzda 1’i Doçent, 7’si Doktor Öğretim Üyesi ve 10’u Öğretim Görevlisi olmak üzere toplam 18 öğretim elemanı görev yapmaktadır. Ayrıca öğretim görevlilerimizden 3’ü halen doktora eğitimlerine devam etmektedir. Bu güçlü akademik yapı ile birlikte önceliğimiz ve temel amacımız öğrencilerimizin akademik gelişimlerini sağlamak ve kalifiye ara eleman ihtiyacının giderilmesinde ülkemize katkı sunmaktır.

Bu amacı gerçekleştirmek için derslerin yanında yüksekokulumuzda ilgili bölüm ve programlara yönelik eğitim ve sertifika programları düzenli bir şekilde organize edilmektedir. Yüksekokulumuzda yapılan faaliyetler ile öğrencilerimizin sektör temsilcileriyle buluşması sağlanmakta ve bu sayede mezuniyet sonrası sürece hazırlıkları planlanmaktadır. Bu planlamada, öğretim elemanlarımız öğrencilerimize etkin bir şekilde danışmanlık yapmakta ve öğrencilerimizi yönlendirmektedir. Bunun yanı sıra, öğrencilerimizin akademik gelişimleri yanında kişisel ve sosyal gelişimlerini sağlamak amacıyla ilçemizde ve ilimizde bulunan kurum ve kuruluşlara ortak etkinlikler düzenlenmekte ve sportif faaliyetler organize edilmektedir. 
Bununla birlikte;
 Ekim 2022 itibarı ile 1.189 öğrencimiz (aktif ve pasif toplamı) Yüksekokulumuza kayıtlıdır. Bu duygu ve düşüncelerle her birinize başarılarla dolu Eğitim-Öğretim hayatı geçirmenizi diler, sizleri saygı ve sevgiyle selamlarım.
 


 

Dr. Öğr. Üyesi Tolga ERGÜN
Meslek Yüksekokulu Müdürü   

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

Menüyü Kapat