Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu

İmkanlarımız

FİZİKİ MEKANLAR

Yüksekokulumuzda dersler ve ders içeriklerini destekleyecek şekilde sunum sistemleri ile desteklenmiş geniş ve ferah dersliklerde işlenmektedir. Okulumuz bünyesinde Eğitim Öğretim saatlerinde sürekli olarak açık tutulan, yürütülen programları destekleyici basılı ve görsel yayınların yer aldığı bir kütüphane (okuma salonu) öğrencilerimizin hizmetindedir.

Trabzon Üniversitesi bilişim ağına bağlı olan 40+1 tam donanımlı XDSL altyapısı ile sürekli ve hızlı internet erişim ağına sahip bilgisayar laboratuvarı gerek derslerde gerekse de ders dışı zamanlarda öğrencilerin kullanımına sunulmuştur. 

Yüksekokulumuz bünyesinde ders dışı ve dinlenme zamanlarında öğrencilerimizin hizmetinde olan bir adet kantin bulunmaktadır. Ayrıca, hafta içi saat 11.30-13.00 aralığında hizmet veren Yemekhane bulunmaktadır.


KONAKLAMA

Yüksekokulumuzun bulunduğu Vakfıkebir İlçesinde Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK)'na 14 katlı, 2 bloktan oluşan toplam 500 kişilik (250 Erkek, 250 Kız) kapasiteli Yurt binaları bulunmaktadır. Bunun haricinde İlçe merkezinde öğrencilere hizmet veren ikisi kız, ikisi erkek olmak üzere toplam 4 adet özel öğrenci yurdu yer almaktadır. Ayrıca ilçe merkezinde uygun kira bedelleri ile öğrencilerin ev kiralayarak konaklama ihtiyaçlarını giderebilmeleri mümkündür.



 
Menüyü Kapat